logo 1

Scena na Piętrze – Masztalarska 8

13 października 20:00

W sobotni wieczór odbędzie się Gala 52, czyli wielki pokaz iluzji, podczas którego zobaczycie jednych z najlepszych iluzjonistów na świecie! Każdy z wykonawców to zupełnie inny charakter oraz zupełnie inna dziedzina iluzji. Będą karty, monety, manipulacja, mentalizm i wiele innych! Całość odbędzie się w Teatrze „Scena na Piętrze”, a każdy uczestnik naszych wykładów będzie mógł zasiąść na widowni za darmo!

Javi Benítez

Javi17

Hiszpański iluzjonista znany ze swoich niezwykle zręcznych dłoni. Oszukał Penna i Tellera w ich telewizyjnym programie, zajął trzecie miejsce w kategorii „karty” podczas FISM 2018 – mistrzostw świata magików . Regularnie występuje w Magic Castle w Los Angeles. Jest członkiem Madryckiej Szkoły Iluzji oraz jest przewodniczącym Hiszpańskiego Stowarzyszenia Iluzjonistów. Benitez jest uznawany za jednego z najlepszych manipulatorów kart na świecie. W swoim wykładzie szczegółowo wyjaśni wszystkie techniczne i psychologiczne aspekty sztuczek, których używa w swojej magii. Wyeksponuje także swój sposób prezentowania i struktury aktu magicznego.

Miguel Ángel Gea

Miguel to jeden z najbardziej utalentowanych iluzjonistów na świecie. Członek Madryckiej Szkoły Iluzji, zdobywca wielu nagród z dziedziny „close-up” oraz uczeń Arturo de Ascanio. Miguel znany jest przede wszystkim ze swoich efektów z monetami. Każdy kto widział jego pokaz na żywo wie, że dla niego najważniejsze jest, aby stworzyć niezapomniane wrażenie u widzów. Miguel opanował umiejętność oszukiwania ludzkiego umysłu do perfekcji. Jako jeden z największych iluzjonistów w dziedzinie magii monet, Gea ujawni niektóre ze swoich sztuczek za pomocą monet, które opracował w swoim ponad 20-letnim doświadczeniu. Jego praca jest wynikiem głębokiego studiowania klasyków magii, ale także wpływu innych rodzajów form sztuki.

exp

Axel Hecklau

exp3

Niemiecki iluzjonista z Berlina. Jest on znanym artystą na międzynarodowej scenie magii dzięki swoim wielu wynalazkom. W 2017 roku został nagrodzony pierwszą nagrodą w Niemczech w magii salonowej, a także pierwszą nagrodą w Europie w tej samej kategorii przyznawanej przez międzynarodową federację magii (FISM).
Od wielu lat występuje w swoim klubie w Berlinie z pokazem magii komedii. Alter ego Axela, staroświecki pruski oficer, czasami zastępuje go na scenie, spodziewajcie się szalonych konsekwencji tej zamiany. W swoim wykładzie Axel pokaże niektóre ze swoich dzieł i ich wykorzystanie do wykonywania wspaniałych efektów magicznych.

Maciej Pęda

Uważa, że każdy człowiek ma prawo do jednego nałogu. Sam, oficjalnie także przyznaje się tylko do jednego – do trikoholizmu. Nic dziwnego, że w magicznych kręgach krążą legendy o jego palcach, które rzekomo należą do jednych z najsprawniejszych w Polsce… Maciej Pęda jako manipulator i prestidigitator, pokaże co można wykonać z pomocą kilku prostych rzeczy takich jak piłki czy karty i jego dwóch najlepszych kumpli – dłoni!

exp4

Radek Hoffman

21151679_1967777713469563_1015450843798969279_n

Radek jest pierwszym i prawdopodobnie jedynym zawodowym mentalistą w naszym kraju. Jest nazywany przez wielu Człowiekiem, który wie. Wykorzystując bogaty wachlarz umiejętności z pogranicza psychologii, sugestii, manipulacji, iluzji czy hipnozy jest w stanie dostarczyć widzą emocjonujących przeżyć, jakich nie było jeszcze na polskiej scenie rozrywkowej. Jego pokazy to intrygująca podróż w głąb ludzkiego umysłu. Publiczność będzie zdumiona ilością i precyzją ujawnionych informacji takich jak znak zodiaku, ulubiony numer czy wspomnienie, do którego często wracają pamięcią. Wszystko połączone elegancką prezentacją oraz charyzmatycznym wykonaniem, które jest gwarantem doskonałej zabawy.

Galę poprowadzi Piotr Szulc

piotr szulc photo

Piotr, nauczyciel angielskiego, organizator i prowadzaćy wydarzenia PIE – Poznan International Events oraz gospodarz programu International Poznań na antenie MC Radia. Prywatnie miłośnik dobrego filmu i muzyki, pasjonat squasha, entuzjasta poznawanie nowych ludzi i kultur oraz początkujący fan magii.

Każdy uczestnik wykładów, które odbędą się tego samego dnia, będzie mógł zobaczyć pokaz jednych z najlepszych iluzjonistów na świecie za darmo!

Scena na Piętrze – Masztalarska 8

13 października 20:00

Scena_na_pietrze_fot_K (2)