Festiwal 52 – 2019

FESTIWAL 52

21-22 WRZEŚNIA 2019

POZNAŃ

Towarzystwo Entuzjastów Iluzji
estrada
800px Poznan_logo
darwin

Darwin Ortiz

Darwin Ortiz to żywa legenda. Jest on najwybitniejszym twórcą efektów karcianych naszych czasów. Darwin to niezwykłe połączenie technika, twórcy, myśliciela i artysty w jednym.

Jego zręczność dłoni, połączona z wiedzą teoretyczną na temat ruchów szulerskich, sprawiła że stał się on konsultantem w kasynach, w kilkunastu państwach na całym świecie.

Jako ekspert w dziedzinie zręczności dłoni napisał książki, które są dzisiaj uznawane przez środowisko iluzjonistów jako klasyki: Strong Magic i Designing Miracles. Dwie najlepiej sprzedające się dzieła dotyczące teorii iluzji.

Darwin zachwyca innych swoją przepiękną prezentacją oraz niesamowicie płynnym wykonaniem nawet najtrudniejszych technik karcianych jakie do tej pory stworzono. Przez dziesięciolecia oszukiwał ludzi swoimi zdolnościami, by teraz móc podzielić się kilkoma efektami, z których jest najbardziej znany.

Mario López

Gdy Mario Lopez był jeszcze młodym chłopcem, jego przyjaciel sprawił, że zapalony papieros zniknął na jego oczach. Mario szybko nauczył się jak to zrobić i od tego momentu zakochał się w iluzji. Dziś znany jest ze swej niesamowicie dramatycznej postaci na scenie, którą ukształtowało jego otoczenie. Klauni, aktorzy i muzycy mieli wpływ na jego postrzeganie magii.

Obecność Mario na Instagramie jest bardzo unikalna. W przeciwieństwie do innych iluzjonistów, bardzo rzadko korzysta z kart. Mario stara się trzymać z daleka od iluzji karcianej, bo jak sam uważa, ciężko jest być w tej dziedzinie wyjątkowym. Trzeba próbować nowych dróg, a przerabianie tego samego materiału bardzo rzadko daje jakiś nowy efekt. Mimo wszystko, Mario bardzo wiele nauczył się oglądając innych iluzjonistów właśnie na Instagramie.

Według Mario, w ciągu dnia można spotkać wiele magicznych momentów. Cały czas jest otwarty na nowe pomysły. Na jego stole ma całą masę obiektów: od łańcuchów, przez monety, a na kartach kończąc. Potrafi spędzić całe dnie bawiąc się tym wszystkim, aż w końcu zrodzą się nowe pomysły na efekty magiczne.

mario
  • Mario… the Doug Henning of our times.

    Dani DaOrtiz

  • I am the president of the Mario Lopez fan club! I love his work!!!

    Kevin James

Jaime-figueroa

Jaime Figueroa

Jamie Figueroa urodził się w Madrycie w 1986.

Abrakadabra! Tyle wystarczyło, żeby już jako dziecko został iluzjonistą. Od zawsze uwielbiał oglądać klaunów, dzięki czemu wyspecjalizował się w iluzji komediowej.

Podczas swoich pokazów, Jamie łączy iluzję z byciem klaunem. I pomimo tego, że są takie rzeczy których nawet Harry Potter nie potrafi naprawić, w najgorszych momentach, gdy wszystko jest już w rozsypce, niesamowita magia Jamie’ego powraca w wielkim stylu.

Podczas swojego wykładu nauczy nas w jaki sposób wypracować wizualny humor oraz pokaże w jaki sposób podejść do tworzenia zabawnych momentów w iluzji.

arsene

Arsene Lupin

Arsene Lupin to polski, profesjonalny iluzjonista z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w pokazach na przeróżnych scenach. Wstępował w programach telewizyjnych i na magicznych konwentach. Prowadził wykłady w wielu krajach na całym świecie.

Światowa Federacja Stowarzyszeń Iluzjonistycznych (FISM) przyznała nagrody Arsene’owi trzykrotnie. Był również prezydentem Krajowego Klubu Iluzjonistów (KKI) przez dekadę.

Michał Kociołek

Iluzjonista, konsultant, autor licznych publikacji wydawanych za
granica. Pasjonat i performer z wieloletnim doświadczeniem. Jest jednym z najbardziej kreatywnych iluzjonistów w Polsce.

Jego autorskie efekty znalazły uznanie wśród najbardziej znanych iluzjonistów. Wybrane triki zostały przetłumaczone na trzy języki i opublikowane w najbardziej prestiżowych magazynach branżowych.

Jest autorem książki 8 Effects and a Sleight, wydanej jedynie w języku angielskim. Polish Poker, jego najpopularniejszy trik, osiągnął komercyjny sukces sprzedając się w tysiącach egzemplarzy na całym świecie.

Jest jedynym Polakiem, którego autorskie efekty zostały opublikowane aż trzykrotnie na łamach Genii Magazine, najlepiej sprzedającego się magazynu na świecie poświęconego iluzji.

MK photo 02
konrad

Konrad Modzelewski

Konrad Modzelewski (konradus magicus modzelevskus) – gatunek magika sztuczkożernego z rodziny magikowatych, najbardziej rozprzestrzeniony na terenie Warszawy i okolic. Liczba osobników: 1.

Określenie człowiek orkiestra byłoby nieco na wyrost, ale już człowiekiem kwartetem nazwać by się mógł. Iluzjonista, komik, żongler, fajtłapa. Przez pół życia uczył się żonglować, drugie pół życia uczył się czarować, a teraz trzecie pół życia spędza na rozśmieszaniu do łez publiczności w Polsce i nie tylko. By móc całkowicie skupić się na występach i rozwoju artystycznym dość szybko zakończył swoją formalną edukację. Nie, nie aż tak szybko – na szczęście zdążył opanować tabliczkę mnożenia. W wolnym czasie zajmuje się swoją prywatną hodowlą dziobaków australijskich. Ma już jednego, pluszowego – o imieniu Teodor.

Konrad nie ma żadnego talentu, tytułu mistrza, ani nigdy nie wygrał żadnych zawodów dla iluzjonistów. Ma za to za sobą ponad 2000 pokazów doświadczenia i już dziewiąty rok z rzędu żyje ze swojej pasji.

Nie raz i nie dwa występował dla szerszego grona odbiorców – w radiu i w telewizji. Konrad gościł m.in. w Jedynce, Dwójce, Trójce i Czwórce Polskiego Radia, a także w Radiu RDC oraz w Radiu Bajka. Występował także w telewizji – w TVP1, TVP Polonia, TVP ABC oraz w Superstacji. To nie wszystko! Konrad występował nawet w samolotach w trakcie lotów do Grecji i do Turcji! Jest także autorem książki o sztuczkach magicznych dla dzieci pt. „Czaruj z Dzieckiem” oraz współautorem podręcznika dla iluzjonistów „Kid Performer – Czyli jak ze sztuczek wyczarować biznes”.

Największą frajdę w życiu sprawia mu wywoływanie uśmiechu na twarzach widzów. 😄

logo 1 en
096 IMG_6210 W Kadrze Piotr Bedliński

W sobotni wieczór odbędzie się Gala 52, czyli wielki pokaz iluzji, podczas którego zobaczycie jednych z najlepszych iluzjonistów na świecie! Każdy z wykonawców to zupełnie inny charakter oraz zupełnie inna dziedzina iluzji. Będą karty, monety, manipulacja, mentalizm i wiele innych! Całość odbędzie się w Teatrze „Scena na Piętrze”, a każdy uczestnik naszych wykładów będzie mógł zasiąść na widowni za darmo!

Szymon Maciak

Szymon Maciak

The manipulator

Alex Cerveau

Alex Cerveau

The mind reader

Darwin Ortiz

Darwin Ortiz

The legend

Mario López

Mario López

The unusualist

Jaime Figueroa

Jaime Figueroa

The anti-magician

Sobota, 21 września 2019

9.00 – 10.00

10.00 – 11.30

12.00 – 13.30

15.30 – 17.00

17.00 – 17.15

19.30 – 21.00

22.00

Rejestracja

Wykład Mario Lópeza

Wykład Darwina Ortiza

Wykład Jaime’ego Figueroa

Prezentacja polskiej wersji „Strong Magic” Darwina Ortiza

Gala 52

Afterparty w Pika Pika Tapas Bar Y Vino

Niedziela, 22 września 2019

11.00 – 12.00

11.00 – 12.00

12.30 – 14.00

15.00 – 16.00

16.30 – 18.00

Gala 52 Junior – Konrad Modzelewski

Wykład Michała Kociołka

Arsene Lupin, wspomnienia magicznego życia – prowadzi Błażej Hatman

Tworzenie efektu z Mario Lópezem i Jaime Figueroa – prowadzi Ricardo Castro

Rozmowy z Darwinem Ortizem – prowadzi Michał Kociołek

DOJAZD

Estrada Poznańska

ul. Masztalarska 8

Poznań

Polska

CENY

Wykłady + Gala 52 (przed 01.09.2019)

280 zł

Wykłady + Gala 52 (po 01.09.2019)

320 zł

Wykłady + Gala 52 (na wejściu)

350 zł
 

Jak zakupić bilet wstępu?

Wystarczy wysłać maila na adres: contact@teimagic.pl, w którym podacie:

  • Wasze imię i nazwisko,
  • ilość biletów.

Na maila dostaniecie wiadomość zwrotną z wszystkimi szczegółami.


Do zobaczenia w Poznaniu!