MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ILUZJI

POZNAŃ 13-14 PAŹDZIERNIKA 2018

web banner 52
Towarzystwo Entuzjastów Iluzji
estrada
800px Poznan_logo

Sobota, 13 października 2018

benitez

Javi Benítez

Javi to hiszpański iluzjonista znany ze swoich niezwykle zręcznych dłoni. Oszukał Penna i Tellera w ich telewizyjnym programie, zajął trzecie miejsce w kategorii „karty” podczas FISM 2018 oraz został uznany za Najlepszego Iluzjonistę w Hiszpanii Roku 2011. Regularnie występuje w Magic Castle, jest członkiem Madryckiej Szkoły Iluzji oraz jest przewodniczącym Hiszpańskiego Stowarzyszenia Iluzjonistów.

The Voice of Amazement – Głos Zachwytu

Wykład “Głos Zachwytu” udowodni Wam, że iluzja to nie tylko efekty, ale również to co iluzjoniści próbują przez nie powiedzieć. Benítez pokaże i wytłumaczy wiele autorskich efektów i opowie przy okazji o teorii, która za nimi stoi.

Gipsy Thread

Jedna z najlepszych wersji “torn and restored thread” wszechczasów, która oszukała iluzjonistów na całym świecie. Nić jest rozrywana i scalana w dłoniach widza!

Sztuka palmowania

To jest coś co oszukało Penna i Tellera! Po wielu latach studiowania i testowania, Benítez opracował unikalny zestaw palmów, które zaskakują nawet iluzjonistów znających technikę. Poznacie cztery oryginalne ruchy, które pozwolą Wam na zabranie czy dodanie dowolnej karty tuż przed oczami widza, w zupełnie niewidoczny sposób.

Aby zilustrować każdą technikę, wytłumaczy kilka profesjonalnych rutyn, które sam stworzył, przy jednoczesnym wyjaśnieniu wszystkich wszystkich detali dotyczących spraw technicznych, psychologicznych i prezentacyjnych. Poznacie jego rutyny takie jak:

 • Karty do kieszeni
 • Podróżujące cztery asy
 • Karta przez chustę
 • Zmiany kolorów

Wspaniały wykład, z praktycznymi radami dotyczącymi technik i komunikacji z widownią. Oryginalne rutyny dla każdego.

 • Being known in the world of magic does not imply good quality. Javi’s creative and hard work with the Torn and Restored Thread is of top quality. He palms cards  with no apparent movement.

  Miguel Ángel Gea

 • Best sleight of hand we have ever seen.

  Penn & Teller

 • A lecture designed and focused from the point of view of the spectator, nourished by years of experience and good taste. In it, among all the pearls that Javi shows, two jewels especially shine: all the fascinating theory of palming and, the already classic in Javi’s magic, his Gypsy Thread routine, that blew so many minds. No doubt, it is one of those lectures that I would see a thousand times, because every time you learn something new. Highly recommended.

  Dani DaOrtiz

 • The Torn and Restored thread is so beautiful and wonderful… what I´ve seen couldn´t have any trick involved. It is one of those moments of beautiful magic.

  Juan Tamariz

Miguel Ángel Gea

Miguel to jeden z najbardziej utalentowanych iluzjonistów na świecie. Członek Madryckiej Szkoły Iluzji, zdobywca wielu nagród z dziedziny „close-up” oraz uczeń Arturo de Ascanio. Miguel znany jest przede wszystkim ze swoich efektów z monetami. Każdy kto widział jego pokaz na żywo wie, że dla niego najważniejsze jest, aby stworzyć niezapomniane wrażenie u widzów. Miguel opanował umiejętność oszukiwania ludzkiego umysłu do perfekcji. 

Geaoriginal

Iluzja z monetami

Podczas tego wykładu, Miguel Ángel Gea nauczy Was wielu wspaniałych efektów i technik związanych z monetami. Bez względu na to czy macie doświadczenie z iluzją z monetami czy nie, będziecie w stanie oczarować swoją widownię niesamowitymi efektami z przedmiotami, które każdy z nas posiada w portfelu.

Dowiecie się, wprost od jednego z najlepszych iluzjonistów z monetami, jak wykonać efekty takie jak:

 • Monety, które znikają i ich produkcje
 • Monety podróżujące z jednej dłoni do drugiej
 • Monety pojawiające się w szklance
 • Monety przenikające przez stół
 • Monety podróżujące do dłoni widza
 • I wiele innych

Gea również wyjaśni szczegółowo niektóre techniki, które nie są szeroko znane, ale mające potencjał, aby oszukać nawet najbardziej doświadczonych iluzjonistów:

 • Katapulta
 • Selektywne wrzucanie do szklanki

Tak przy okazji, nie potrzeba do tego żadnych gimmicków, jedynie wasze umiejętności.

Nieważne czy jesteście iluzjonistami zajmującymi się monetami czy nie, ten wykład wzniesie poziom Waszej iluzji dzięki wiedzy jednego z najlepszych iluzjonistów.

Iluzja z kartami

Miguel Ángel Gea podzieli się z Wami swoją pracą nad efektami z kartami, których używa w swoim repertuarze. Poznacie przetestowane tysiące razy, przed każdą możliwą widownią, efekty takie jak:

 • Produkcja asów
 • Podwójne pojawienie się karty w pudełku

Magia przez percepcję

Po siedmiu latach współpracy z międzynarodowym zespołem neurologów, Miguel Ángel Gea stworzył nowe podejście do iluzji, które skupia się na wykorzystaniu jednej z najpotężniejszych metod, iluzji percepcji naszego mózgu.

Gea nauczy Was jak wykorzystać tę metodę do oszukania Waszej widowni, w takich efektach jak:

 • Pojawienia i zniknięcia
 • Matrix
 • Wybrana karta znaleziona przez monetę
 • Monety przez stół

Dzięki temu potężnemu narzędziu, zmienicie podejście do swojej iluzji.

Wykład jest skierowany na prowadzeniu młodych iluzjonistów przez świat magii, przy jednoczesnym zapewnieniu potężnej dawki wiedzy dla najbardziej zaawansowanych.

 • Miguel Ángel Gea is not only one of the greatest coin men of all time but one of the greatest all around magic stars of our time. Everyone in magic should watch and listen to anything Miguel Ángel wants to show or say.

  William Kalush

 • With Miguel Ángel Gea magic’s future is in the best of hands, literally. Behind an almost unassuming but charming and delightful exterior, hides one of today’s most creative, intelligent and capable performers. His original magic and superb handling, as well as his holistic approach, typical of the Spanish School of Magic, will more than just please you. And yes, he will also fool you badly.

  Roberto Giobbi

 • Miguel Ángel Gea is a superb coin magician with some very clever moves and ideas. His magic looks like magic, and he is truly is an actor playing the part of a magician.

  David Roth

Axel-Hecklau-Ass-Schulter

Axel Hecklau

Axel to niemiecki iluzjonista, z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. W ciągu swojej kariery zdobył kilkanaście nagród, w tym zajął drugie miejsce w kategorii „Parlour” podczas FISM 2018 w Korei. Co roku organizuje spotkania iluzjonistów w Niemczech, które cieszą się wielką popularnością, szczególnie wśród młodych iluzjonistów. 
PS. Wszyscy zazdroszczą mu tego wąsa 😉 

Spoon around

Klasyczny efekt, w którym łyżka zamienia się w widelec. Jednak ta wersja sprawi, że widownia będzie się przy tym wspaniale bawić!

Just a cup

Kolejny klasyk, który powstał z połączenia pomysłów i kreatywności Axela. Efekt z kubkiem, który nie jest chop cupem. Nauczycie się również techniki, dzięki której będziecie w stanie wykonywać ten efekt w dłoniach widza! 

Easy Cube

Dzięki tej metodzie, będziecie w stanie ułożyć Kostkę Rubika szybciej niż rekord świata. I to bez żadnego skomplikowanego zapamiętywania czegokolwiek! Axel Hecklau wygrał tym efektem FISM Europe 2017 w kategorii „Parlour”.

Rope through wrist

Bardzo prosty ruch, który można w łatwy sposób dodać do swojej rutyny z liną!

The napkin rose 2.0

Nauczycie się jak stworzyć dwukolorową różę z papieru, bez żadnych wcześniej przygotowanych nadruków. Wygląda nawet lepiej niż oryginalna róża z chustki. Dowiecie się również jak Axel wykorzystuje ją w efekcie, gdzie widz znajduje swoją kartę samodzielnie!

I wiele innych!

 • Axel’s lecture was fantastic! Everything about the lecture was top-notch. His choice of effects showed a lot of variety and great thought.”

  Marc DeSouza

 • Absolutely brilliant.

  Gene Anderson

logo 1
Scena_na_pietrze_fot_K (2)

W sobotni wieczór odbędzie się Gala 52, czyli wielki pokaz iluzji, podczas którego zobaczycie jednych z najlepszych iluzjonistów na świecie! Każdy z wykonawców to zupełnie inny charakter oraz zupełnie inna dziedzina iluzji. Będą karty, monety, manipulacja, mentalizm i wiele innych! Całość odbędzie się w Teatrze „Scena na Piętrze”, a każdy uczestnik naszych wykładów będzie mógł zasiąść na widowni za darmo!

Artyści, którzy przed Wami wystąpią to:

Javi Benítez

Javi Benítez

Miguel Ángel Gea

Miguel Ángel Gea

Axel Hecklau

Axel Hecklau

Maciej Pęda

Maciej Pęda

Radek Hoffman

Radek Hoffman

Niedziela, 14 października 2018

Warsztaty – The Magic of Spain

W niedzielę 14 października, w Poznaniu odbędą się wyjątkowe warsztaty o Sztuce Iluzji. Dwóch światowej sławy iluzjonistów, Miguel Ángel Gea oraz zwycięzca programu „Fool Us” – Javi Benítez, zaprezentują Wam hiszpańskie podejście do iluzji.

Hiszpania ma bardzo bogatą historię iluzji, która jest dzisiaj rozpoznawalna na całym świecie. Przez wiele pokoleń iluzjonistów, dzięki takim postaciom jak np. Juan Tamariz czy Arturo de Ascanio, dbanie o techniki polegające na zręczności dłoni sprawiło, że dzisiaj mamy bardzo wiele różnych podejść do iluzji. Pomimo to, wszystkie te ścieżki mają zawsze coś wspólnego. Co to takiego? Przekonacie się podczas tych warsztatów!

Dlaczego powinniście wziąć udział w warsztatach?

Ponieważ poznacie niesamowite efekty, techniki oraz teorię, która nie jest szeroko rozpowszechniana poza Hiszpanią. Będziecie mieli dostęp do wiedzy, która była niedostępna przez wiele lat dla zagranicznych iluzjonistów. Właściwie powinniśmy użyć czasu teraźniejszego, bo poznacie tutaj rzeczy, o których niewielu Hiszpanów otwarcie mówi.

Czego będą uczyć prowadzący?

Miguel Ángel Gea wraz z Javim Benítezem zaprezentują dla Was różne wizje iluzji pochodzące prosto z Hiszpanii, które prezentowali tacy mistrzowie jak: Juan Tamariz, Arturo de Ascanio, Frakson, Camilo Vázquez, Joaquín Navajas, Gabi Pareras czy José Carroll. Dodatkowo nasi goście zaprezentują Wam rutyny i rozbiorą je na części, żebyście mogli zobaczyć każdy aspekt efektów (teoria, technika, konstrukcja, mowa ciała, praca z widzem, radzenie sobie w różnych sytuacjach, itd.).

Dołączysz do nas?

Spędzimy wspólnie cały dzień rozmawiając o iluzji i dzieląc się różnymi pomysłami. Pamiętajcie, że to są warsztaty. To nie są wykłady, więc będziemy pracować wszyscy razem, a Miguel i Javi będą uczyć każdego po kolei i każdego z osobna, dzieląc się przy tym swoją wiedzą. Będziemy wszyscy dzielić się swoimi przemyśleniami, pomysłami i problemami w bardzo przyjaznej i rodzinnej atmosferze.

Do zobaczenia!

gabi
36 carroll teleprograma_0
ascanio
Tamariz 2
frakson

CENY

Wykłady + Gala 52

250 zł
 

Warsztaty - The Magic of Spain

200 zł
 

Wykłady + Warsztaty + Gala 52

400 zł
 

Gala 52

45 – 55 zł
 

Jak zakupić bilet wstępu?

Wystarczy wysłać maila na adres: contact@teimagic.pl, w którym podacie:

 • Wasze imię i nazwisko,
 • informację o tym, który pakiet wybieracie.

Na maila dostaniecie wiadomość zwrotną z wszystkimi szczegółami.

Do zobaczenia w Poznaniu!